środa, 25 stycznia 2012

Odpowiedź Pana Posła Piotra Chmielowskiego w sprawie refundacji

Kilka dni temu informowaliśmy Was o e-mailu wysłanym przez nasze Stowarzyszenie do posłów zasiadających w Sejmowej Komisji Zdrowia. Treść naszego listu znajduje się w notce: http://3majmysierazem.blogspot.com/2012/01/informacja-od-modych-chorujacych-na.html

W odpowiedzi otrzymaliśmy do tej pory jeden e-mail, od Pana Posła Piotra Chmielowskiego z Ruchu Palikota, zasiadającego w Sejmowej Komisji Zdrowia:

"Witam,

Serdecznie dziękuje Pani za zwrócenie uwagi na problem młodych z zapalnymi chorobami tkanki łącznej. Zapewniam Panią, że nie jesteście jedyną grupą, która upomina się o swoje prawa. Ruch Palikota stoi na jednoznacznym stanowisku w zakresie niekarania lekarzy przez urzędników, i tutaj Panią bardzo przepraszam, ale jest to sprawa priorytetowa ze względu na to, że może dojść do sytuacji, że nie będzie miał kto wypisać recept i nie będzie ich gdzie zrealizować. W drugiej kolejności stoimy na bazie, że o wskazaniach do stosowania leku ma wyłącznie decydować lekarz a nie wskazania rejestracyjne i tu Panią zaskoczę, nie z powodu interesu poszczególnych grup które są wykluczone tak jak np. młodzi z zapalnymi chorobami tkanki łącznej tylko z powodu tego, że lekarz aby pomóc musi świadomie fałszować rozpoznanie, co jest niedopuszczalne w Państwie Prawa. Co oznacza, że aby pomóc wykluczonemu zamiast napisać, że choruje na katar musi rozpoznać ból gardła. Idąc tym tokiem rozumowania automatycznie Państwa sprawa zostanie sama rozwiązana.

Pozdrawiam,

Piotr Chmielowski"

1 komentarz:

  1. Szczerze? Dramat... Odpowiedź posła który zasiada w komisji zdrowia daje nam pewien pogląd na to dlaczego ta ustawa weszła w życie. "...Co oznacza, że aby pomóc wykluczonemu zamiast napisać, że choruje na katar musi rozpoznać ból gardła. Idąc tym tokiem rozumowania automatycznie Państwa sprawa zostanie sama rozwiązana..." 1) Pan poseł widać jest w tej dobrej sytuacji, że wizyta lekarska w przypadku Jego, lub jego rodziny ogranicza się do chorób które POZ załatwia od reki w sposób przez niego przedstawiony. Niestety chciałbym pana posła poinformować że istnieją o wiele bardziej skomplikowane przypadki niż katar, czy ból gardła, a zmiana rozpoznania choroby przez lekarza JEST NIEMOŻLIWA!. 2). "....Co oznacza, że aby pomóc wykluczonemu zamiast napisać, że choruje na katar musi rozpoznać ból gardła..." WYKLUCZONEMU - czy Pan poseł zastanowił się nad tym co napisał. Jak może zostać wykluczone dziecko, dorosły ,chory.... U dzieci widać to tym bardziej gdyż w USTAWIE ZASADNICZEJ - KONSTYTUCJI RP, a konkretnie w art. 68 ust. 3: „Władze publiczne są obowiązane do zapewnienia szczególnej opieki zdrowotnej dzieciom, kobietom ciężarnym, osobom niepełnosprawnym i osobom w podeszłym wieku”. Zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych: „Świadczeniobiorcy ( czyli pacjenci) mają, na zasadach określonych w ustawie, prawo do świadczeń opieki zdrowotnej, których celem jest zachowanie zdrowia, zapobieganie chorobom i urazom, wczesne wykrywanie chorób, leczenie, pielęgnacja oraz zapobieganie niepełnosprawności i jej ograniczanie”. Pytam więc JAKIM PRAWEM USTAWA REFUNDACYJNA WESZŁA W ŻYCIE? Ustawa która jak Pan Poseł trafnie zauważył WYKLUCZA z korzystania NIEZBĘDNYCH LEKÓW dzieci.
    Piotr Piotrowski tata dziecka z MIZS

    OdpowiedzUsuń